top of page

Su Deposu PVC Membran İzolasyon Hizmeti

PVC MEMBRAN NEDİR? NASIL UYGULANIR? ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI NELERDİR?

PVC Membran ile kaplanan su depoları daha temiz ve hijyen olmaktadır. Depo izolasyon olarak su depolarınızı pvc membran ile kaplayalım daha temiz bir su deponuz olsun, suyunuzu içiniz rahat olarak kullanın. Su depoları, binalarda içme ve kullanma sularının depolanması ve binaya suyun dengeli dağılımının sağlanması amacıyla yapılmış alanlardır. Binaların bodrum katlarında yapılmış olmalarının hiçbir sakıncası yoktur. Özellikle hidrofor sistemlerinin sağlıklı çalışmaları bakımından zemin katlarda bulunmaları gerekmektedir.

Su depoları eskimiş veya su kaçırıyor diyerek eski depoyu iptal ederek yenisini imal ettirmenize gerek yoktur. Mevcut depoya, yeni depo yapımının %60 az maliyetine su kaçaklarını %100 kesen pvc memban yalıtımı yapılarak sorunları ortadan kaldırmak ve depoyu en hijyenik haline getirmek Müdümkündür. 10 yıl garanti veren başka bir su deposu yalıtım çözümüde yoktur.

Kullanılan Multiplan WD membran; içme suyu ve kullanma suyu depolarının izolasyonunda son kat olarak kullanılan, içme suyu ile temasa uygunluk sertifikasına sahip, UV dayanımsız PVC su yalıtım membranıdır.

Polyplan WD, EN 13967 standartlarına uygun plastize PVC esaslı,tek renkli homojen bir yapıda olan sentetik membrandır. Otomatik hava kaynak makineleri ile uygulanan Polyplan WD membranları kaynak testi ile kontrol edilebilmektedir. TSE EN ISO 9001sertifikasına sahiptır.

PVC MEMBRAN SU DEPOSU KAPLAMA ÖZELLİKLERİ VE TERCİH SEBEPLERİ

 • Yüksek kalite güvencesi

 • Uzun hizmet ömrü

 • Zor alev alma özelliği

 • Yüksek mekanik dayanım

 • Buhar geçirgenlik

 • Sıcak hava ile kusursuz ek yeri kaynağı imkanı

 • İklimsel şartlara karşı yüksek dayanım

 • Bitki köklerine dayanım

PVC MEMBRAN DEPO KAPLAMADA AŞAĞIDAKİLER İZLENECEKTİR.

 1. Depo'nun içerisi ışıklandırılacak ve havalandırmasıyapılacaktır.

 2. Depo'nun içerisi kir - çamur - yosunlarından ( Metal depo'larda kumlama veya zımpara işleminden ) geçirilerek kaplamaya uygun hale getirilecektir.

 3. Depo'nun girinti, çıkıntılar ve çatlaklar tamir harcı ile doldurulup düzgün bir zemin haline getirilecektir.

 4. Depo'nun üst kısımlarına PVC MEMBRAN paslanmaz plakalar ve özel çelik çivilerle monta edilecektir.

 5. Depo'nun kaplaması paslanmaz plakalar üzerine Anti bakteriyel (Bakteri üretmeyen yosun tutmayan, korozyona uğramayan, su sızdırmayan,depreme dayanıklı) 1.50 mm. kalınlığında granürü Almanya'dan ithal POLYPLN WD ile kaplanacaktır

 6. PVC Membran ek yerlerinden 7-10 cm. üst üste bindirilecek ve homojen ısı kaynak makinesiyle ısıtılarak birbirine eklenecektir.

 7. Köşelere özel aparatlar yerleştirilecektir.

 8. Üst bitim noktaları ve tahliye boruları poliüretanlı mastik ile izole edilip sızdırmazlığı sağlanacaktır.

 9. Depo'nuzun kaplama izolasyon işi bittikten sonra Kullanılan malzemelerin sağlığa zararlı olmadığına dair belgeleri tarafınıza verilecektir.

 10. Deponuza yaptığımız izolasyona 10 yıl garanti veriyoruz.

 11. Deponuz istenilen süre içerisinde kaplanmış şekilde size teslim edilecektir.


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page