January 12, 2019

February 4, 2018

January 29, 2018

Please reload

Son Paylaşımlar

İstanbul'u tüm semtlerinde haşere ilaçlama ve pest kontrol hizmetimiz kısa süreliğine sadece 55 TL + KDV dir. Haziran sonuna kadar sürecek olan kampan...

Garantili haşere ilaçlamada etkin çözüm ve süper kampanya!

June 11, 2018

1/9
Please reload

Tanıtılan Yazılar

En Son Teknoloji Böcek İlaçlama Ekipmanları yaklaşık 40 yıldır Türkiye'de böcek ilaçlama işlemleri bir şekilde yapılmaktadır. En ilkel zamanlarda ilaçlar ekipman olmadığı için kap kaçak gibi materyaller kullanılarak atılmakta idi.

April 14, 2018

Yaklaşık 40 yıldır Türkiye'de böcek ilaçlama işlemleri bi şekilde yapılmaktadır.En ilkel zamanlarda ilaçlar ekipman olmadığı için kap kaçak gibi materyaller kullanılarak atılmakta idi.Hal böyle olunca ilacın dozaşı ve ya ilacın püskürtme ya da kapsül şeklinde atılma gibi bir ihtimali yoktu. Bu durum hem ilaç sarfiyatını artırmaktaydı hemde haşere sorunlarının önüne geçilememesine sebep olunmaktaydı.

 

Tabiki bunu gören ilaç makinaları üreten tedarikçi firmalar hızlı şekilde haşere ilaçlamada kullanıcak alet ve ekipmanları üretmeye başladılar.Bu üretimler önce el tipi pompalar ile başlasada sonrasında hızla atomizörler , ulv cihazları sinek yakalama cihazları ,fare yakalama kapanları vb bir çok böcek ilaçlamada kullanılacak ve ilaçların etkisini dahada arttıracak şekilde geliştirildi ve üretildi.Tabiki bu teknolojiyi dünyanın batılı ülkeleri çok eski zamanlardan beri kullansalarda ülkemizde kullanımı son 15 yıldır faaliyet göstermektedir.Böcek ilaçlama cihazları bir ilaçlama firmasının eli koludur.

 

İlaçların en etkili şekilde en iyi ölçekte atılması için mutlaka haşere ekipmanlarına ihtiyaç vardır.Tabiki bu ekipmanlarda kendi içlerinde ayrılmaktadırlar.İyi olanlar tercih edilmelidir.Bunun ilaçlama firmaları içinde en temel sebebi ilaç sarfiyatını minimumu düşürmek , sorunu ilk seferde çözmek ve ikinci sefer giderek maliyeti arttırmamaktan ileri gelmektedir.Bu durum kurumsal firmalar için daha geçerlidir.Kurumsal firmalar ilaçlama yaptıktan sonra garanti verdikleri için 2. uygulamaları ücretsiz yapmakta bu sebepten dolayı kötü ilaç ve ya ekipman kullanılması durumunda 2. uygulamada yapılacak masrafın tamamı ilaçlama şirketine kalmaktadır.Bu durumun önüne geçmek için en önemli husus ekipmaların en kaliteli ve en iyi olanların seçilmesinden ileri gelmektedir.

 

İlaçlama ekipmanları İyi Olmasının Artıları Nelerdir ?

 

1- İlacı her noktaya aynı şekilde atabilir.

2-Özellikle pire ilaçlamalarında ilacı kapsül şeklinde atarak pire sorununun hızlı şekilde çözülmesini sağlayabilir.

3- Bozulmaz, çabuk kırılmaz , paslanmaz.

4- İlaçlama personelini yormaz ve ilaçlamanın daha hızlı yapılmasına yardımcı olur.

5- İlaç sarfiyatını minimuma indirerek firmaya katkıda bulunur.

6- İyi makinalar diğerleri gibi sürekli bakım gerektirmez en kötü şartlarda bile çalışabilir.

7- İlaçlama esnasında zamandan tasarruf sağlayarak gün içerisinde daha fazla ilaçlama yapılmasına olanak sağlar.

 

Daha bir çok sebep iyi ilaçlama makinaları almak ve kullanmak için etken olabilir.Özellikle ilaçlama firmalarının mutlaka en kaliteli ilaçlama aletlerini seçmeleri gerekmektedir.Yapılan bilimsel araştırmalara göre iyi makinalar kullanan ilaçlama firmalarının haşere sorunlarını çözmedeki oranı kötü ilaçlama makinaları kullananlara göre tam 3 kat daha fazla olduğu tespit edilmiştir.Bu makalemizde iyi ilaçlama makinalarının firmalara ne denli yarar sağlayabileceği hakkında bilgiler paylaşmak ve ilaçlama firmalarının seçim yapmakta zorlanmalarının önüne geçmek için http://www.bogaziciilaclama.com/ sitesinden aldığımız bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Mevcut bilgiler bu siteden alıntı olup firma sahibinin bilgisi dahilinde ve kendisine sorularak sorularak hazırlanmış bir makaledir.Kendisi 10 yıldır ilaçlama sektöründe olması ve Ziraat Mühendisi olmasından dolayı bilgilerine saygı duyarak ve diğer firmalarıda bilgilendirmek adına böyle bir makalenin sizlere faydalı olabiliceğini ekibimiz olarak düşündük.Bir diğer makalemiz olan haşereler nelerle beslenir başlıklı yazımızı önümüzdeki günlerde okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bizi Takip Edin
Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Arşiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • w-facebook
  • Twitter Clean

© 2018 Boğaziçi Haşere İlaçlama ve Pest Kontrol Hizmetleri